HOME
menu

W tym miesiącu w naszym klubie odbył się turniej squasha kategorii A, pod patronatem Polskiej Federacji Squasha. W dniach 11-12 lutego do walki stanęli juniorzy, rywalizujący ze sobą aż w 7 kategoriach wiekowych: OU11, GU13, OU13, GU15, OU15, OU17, OU19.

Młode sportowe talenty z Bielska-Białej zdobyły aż cztery medale. Najmłodszy z nich, Nataniel Hernas zdobył złoto w kategorii OPEN poniżej 13 lat. Zajmuje on też aktualnie pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu PFS w swojej kategorii wiekowej. Kajetan Lipski zdobył brązowy medal w kategorii OPEN poniżej 15 lat. Najstarszy z trójki zawodników, Maksymilian Wielgus zdobył złoty medal w kategorii OPEN poniżej 17 lat oraz brązowy w kategorii do lat 19.

Drugą częścią turnieju były zawody seniorów, które odbyły się w ostatni weekend: 18-19 lutego. W ciągu dwóch dni turniejowych zmierzyło się ze sobą ponad 100 zawodników i zawodniczek w kategoriach OPEN oraz DAMSKIEJ.
Do klubu przyjechali czołowi zawodnicy z Polski, z pierwszych miejsc w ogólnopolskim rankingu PFS. Turniej przyciągnął także bardzo dobrych zawodników z zagranicy.

W kategorii OPEN wszystkie trzy miejsca na podium przypadły gościom z zagranicy, którzy pokonali swoich polskich kolegów. Pierwsze miejsce zajął Denis Podvornyi z Ukrainy, wygrywając z Chris Shinnie ze Szkocji, pozaciętej walce trwającej aż do ostatniego seta. Trzecie miejsce przypadło dla Valeriy Fedoruk.
W kategorii DAMSKIEJ zwyciężyła Magda Kamińska, pokonując w finale Natalię Ryfa. Trzecią miejsce zdobyła Kinga Szymaniak.

Całe turniejowe zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Relację na żywo można było oglądać na facebookowym profilu klubu, gdzie rozgrywki śledziło ponad dwa tysiące osób, a cała impreza dotarła aż do 12 tysięcy osób.